M15KP64CAE3
Mfr.Part #
M15KP64CAE3
Description
TVS DIODE 64VWM 104VC DO204AR
Product Category :
Reverse Standoff Voltage :
64V
Additional Feature :
High Reliability
Case Connection :
Isolated
Number of Pins :
2
Voltage - Breakdown (Min) :
71.1V
Terminal Finish :
MATTE TIN
Packaging :
Bulk
Diode Element Material :
SILICON
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Peak Pulse Current :
144A
Published :
Max Reverse Leakage Current :
10μA
Bidirectional Channels :
1
ECCN Code :
EAR99
Peak Pulse Power :
15kW
JESD-609 Code :
e3
Power - Peak Pulse :
15000W 15kW
Applications :
GENERAL PURPOSE
Element Configuration :
Single
Operating Temperature :
-65°C~150°C TJ
Clamping Voltage :
104V
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Terminal Form :
Wire
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Breakdown Voltage :
74.9V
Number of Elements :
Military, MIL-PRF-19500
Test Current :
5mA