LXZ25VB331M10X12LL
Mfr.Part #
LXZ25VB331M10X12LL
Description
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL
Impedance :
90mOhm
Height Seated (Max) :
0.492 12.50mm
Voltage - Rated DC :
25V
Lifetime @ Temp :
5000 Hrs @ 105°C
Diameter :
10mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Ripple Current @ High Frequency :
760mA @ 100kHz
Ripple Current @ Low Frequency :
380mA @ 120Hz
Life (Hours) :
5000 hours
Termination :
Radial
Lead Pitch :
5mm
Ripple Current :
760mA
Capacitance :
330µF
Factory Lead Time :
15 Weeks
Height :
12mm
Datasheets
LXZ25VB331M10X12LL
United Chemi-Con LXZ25VB331M10X12LL
LXZ 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 760mA 0.394Dia 10.00mm -55°C~105°C Polar 5mm Radial, Can