LXV250-052SW
Mfr.Part #
LXV250-052SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 52V 4.8A
Product Category :
Size / Dimension :
9.88Lx3.46W x 1.30 H 251.0mmx88.0mmx33.0mm
OCP, OTP, OVP, SCP
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Current - Output (Max) :
4.8A
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Series :
LXV250 (250W)
Topology :
AC DC Converter
Mounting Type :
Chassis Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Output :
52V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Constant Voltage
Power (Watts) :
250W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-35°C~70°C
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Efficiency :
93.5%
Voltage - Isolation :
3.75kV