LXV200-052SW
Mfr.Part #
LXV200-052SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 52V 3.84A
Voltage - Isolation :
3.75kV
Termination :
Wire Leads
Max Operating Temperature :
70°C
Height :
39.878mm
Min Operating Temperature :
-35°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
997.903214g
Approval Agency :
CE, EN, cULus
Mount :
Chassis Mount
Efficiency :
93 %
Feature :
OCP, OTP, OVP, SCP
Max Output Current :
3.84A
Power Dissipation-Max :
200W
Ratings :
IP67
Number of Outputs :
1
Length :
226.06mm
Voltage - Output :
52V
Width :
67.564mm