LXV250-036SW
Mfr.Part #
LXV250-036SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 36V 6.94A
Product Category :
Number of Outputs :
1
Height :
33.02mm
Approval Agency :
CE, EN, cULus
Voltage - Output :
36V
Weight :
1.315418kg
Max Operating Temperature :
70°C
Length :
250.952mm
Min Operating Temperature :
-35°C
Voltage - Isolation :
3.75kV
Termination :
IP67
Width :
87.884mm
Mount :
Chassis Mount
Power Dissipation-Max :
250W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
94 %
Max Output Current :
6.94A