LXV200-081SW
Mfr.Part #
LXV200-081SW
Description
LED DRIVER CV AC/DC 81V 2.47A
Product Category :
Width :
67.564mm
Mount :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE, EN, cULus
Termination :
Wire Leads
Power Dissipation-Max :
200W
Weight :
997.903214g
Max Output Current :
2.47A
Min Operating Temperature :
-35°C
IP67
Max Operating Temperature :
70°C
Height :
39.878mm
Length :
226.06mm
Efficiency :
93 %
Voltage - Isolation :
3.75kV
Voltage - Output :
81V