LXMG1617-12-62
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LXMG1617-12-62
Manufacturer
Microsemi
Description
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
Manufacturer :
Microsemi
Product Category :
Radiation Hardening :
No
Height :
7.62mm
Type :
CCFL and UV Lamps
Output :
1800V
Factory Lead Time :
16 Weeks
Nominal Supply Current :
-300μA
Published :
Max Operating Temperature :
70°C
Pbfree Code :
yes
Lead Free :
Lead Free
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-20°C
Mount :
Chassis Mount
Size / Dimension :
3.94Lx0.63W x 0.30 H 100mmx16mmx7.5mm
Nominal Input Voltage :
12V
Number of Pins :
10
RoHS Status :
RoHS Compliant
ECCN Code :
EAR99
Dimming :
yes
Series :
LXMG1617-12-6x
Lifecycle Status :
Obsolete (Last Updated: 2 weeks ago)
Mounting Type :
Chassis Mount
HTS Code :
Packaging :
Bulk
Datasheets
LXMG1617-12-62
Introducing Microsemi LXMG1617-12-62 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:CCFL and UV Lamps, Output:1800V, Number of Pins:10, Mounting Type:Chassis Mount, LXMG1617-12-62 pinout, LXMG1617-12-62 datasheet PDF, LXMG1617-12-62 amp .Beyond Microsemi LXMG1617-12-62 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.