LXMG1612-12-03
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LXMG1612-12-03
Manufacturer
Microsemi
Description
MOD INVERTER CCFL DGTL SGL 12V
Manufacturer :
Microsemi
Product Category :
Supply Voltage-Min (Vsup) :
9.6V
Type :
CCFL and UV Lamps
Published :
Operating Temperature (Max) :
70°C
Supply Voltage :
12V
Terminal Position :
UNSPECIFIED
HTS Code :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
14.4V
Temperature Grade :
COMMERCIAL
Voltage - Input :
12V
Mounting Type :
Chassis Mount
Output :
1800V
Terminal Form :
UNSPECIFIED
RoHS Status :
RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Surface Mount :
No
Number of Functions :
1
Series :
LXMG1612-12-xx
Size / Dimension :
4.96Lx0.63W x 0.31 H 126mmx16mmx8mm
JESD-30 Code :
X-XXSS-X
Datasheets
LXMG1612-12-03
Introducing Microsemi LXMG1612-12-03 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:CCFL and UV Lamps, Mounting Type:Chassis Mount, Output:1800V, LXMG1612-12-03 pinout, LXMG1612-12-03 datasheet PDF, LXMG1612-12-03 amp .Beyond Microsemi LXMG1612-12-03 ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.