LXD150-0700SH
Mfr.Part #
LXD150-0700SH
Description
LED DRIVER CC AC/DC 107-214V
Stock
2
In Stock :
2
Feature :
OTP, OVP, SCP
Voltage - Output :
107V~214V
Weight :
2.9lbs 1.3kg
Approval Agency :
CE, CSA, cULus, EN
Size / Dimension :
8.74Lx3.70W x 1.71 H 222.0mmx93.9mmx43.5mm
Efficiency :
91%
Current - Output (Max) :
700mA
Termination Style :
Wire Leads
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Min) :
249VAC
Voltage - Input (Max) :
528VAC
Voltage - Isolation :
3.75kV
Operating Temperature :
-35°C~65°C