LXD100-4200SW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LXD100-4200SW
Manufacturer
Advanced Energy
Description
LED DRIVER CC AC/DC 14-24V 4.2A
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Dimming :
Analog
Number of Outputs :
1
Min Operating Temperature :
-35°C
Mount :
Chassis Mount
Efficiency :
90 %
Height :
37.084mm
Feature :
OVP, SCP
Max Operating Temperature :
65°C
RoHS Status :
RoHS Compliant
Ratings :
IP67
Approval Agency :
CE, EN, cULus
Width :
67.564mm
Weight :
1.043262kg
Length :
220.98mm
Voltage - Output :
24V
Max Output Current :
4.2A
Power Dissipation-Max :
100W
Voltage - Isolation :
3.75kV