LXD120-1050SW
Mfr.Part #
LXD120-1050SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 68-114V
Product Category :
Termination Style :
Wire Leads
Voltage - Isolation :
3.75kV
Feature :
OVP, SCP
Ratings :
IP67
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-35°C~65°C
Efficiency :
90.5%
Mounting Type :
Chassis Mount
Size / Dimension :
8.70Lx2.66W x 1.46 H 221.0mmx67.5mmx37.0mm
Weight :
2.3lbs 1kg
Voltage - Input (Max) :
305VAC
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dimming :
Analog
Topology :
AC DC Converter
Factory Lead Time :
10 Weeks
Type :
Constant Current
Series :
LXD120 (120W)
Power (Watts) :
120W
Current - Output (Max) :
1.05A
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Voltage - Output :
68V~114V