LXD120-2100SW
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LXD120-2100SW
Manufacturer
Advanced Energy
Description
LED DRIVER CC AC/DC 34-57V 2.1A
Manufacturer :
Advanced Energy
Product Category :
Max Output Current :
2.1A
Power Dissipation-Max :
120W
Approval Agency :
CE, EN, cULus
Min Operating Temperature :
-35°C
Efficiency :
90.5 %
Voltage - Output :
57V
Ratings :
IP67
Width :
67.564mm
Voltage - Isolation :
3.75kV
Mount :
Chassis Mount
Height :
37.084mm
Max Operating Temperature :
65°C
Dimming :
Analog
Termination :
Wire Leads
RoHS Status :
RoHS Compliant
Number of Outputs :
1
Feature :
OVP, SCP
Weight :
1.043262kg
Length :
220.98mm