LXD120-1750SW
Mfr.Part #
LXD120-1750SW
Description
LED DRIVER CC AC/DC 41-68V 1.75A
Voltage - Isolation :
3.75kV
Topology :
AC DC Converter
Series :
LXD120 (120W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
120W
Weight :
2.3lbs 1kg
Size / Dimension :
8.70Lx2.66W x 1.46 H 221.0mmx67.5mmx37.0mm
Feature :
OVP, SCP
Approval Agency :
CE, cULus, EN
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Operating Temperature :
-35°C~65°C
Efficiency :
90.5%
Voltage - Output :
41V~68V
Mounting Type :
Chassis Mount
Current - Output (Max) :
1.75A
Voltage - Input (Max) :
305VAC