LTO100F75000JTE3
Mfr.Part #
LTO100F75000JTE3
Package / Case
TO-247
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Power Rating :
100W
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Package / Case :
TO-247
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Length :
15.76mm
Tolerance :
5%
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Height :
24.2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
7.5kOhm
Datasheets
LTO100F75000JTE3
Through Hole 7.5kOhm, Thick Film,