LTO100F5R600KTE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTO100F5R600KTE3
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
TO-247
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Height :
24.2mm
Composition :
Thick Film
Package / Case :
TO-247
Power Rating :
100W
Max Operating Temperature :
175°C
Tolerance :
10%
Mount :
Through Hole
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
5.6Ohm
Temperature Coefficient :
350 ppm/°C
Length :
15.76mm
Datasheets
LTO100F5R600KTE3
Through Hole 5.6Ohm, Thick Film,