LTO100F18001JTE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTO100F18001JTE3
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
TO-247
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Power Rating :
100W
Max Operating Temperature :
175°C
Resistance :
18kOhm
Mount :
Through Hole
Composition :
Thick Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
5%
Height :
24.2mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
TO-247
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
15.76mm
Datasheets
LTO100F18001JTE3
Through Hole 18kOhm, Thick Film,