LTO050FR0470FTE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTO050FR0470FTE3
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Radial
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Voltage - Rated DC :
250V
Factory Lead Time :
12 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Tolerance :
1%
Resistance :
47mOhm
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thick Film
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Width :
10.4mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Voltage - Rated :
250V
Power Rating :
50W
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
16.2mm
Length :
10.4mm
Max Operating Temperature :
150°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Radial
Datasheets
LTO050FR0470FTE3
Vishay / Sfernice LTO050FR0470FTE3
47mOhm, Thick Film,