LTO030F51000JTE3
Mfr.Part #
LTO030F51000JTE3
Package / Case
TO-220-2 Full Pack
Description
RES 5.1K OHM 5% 30W TO220-2
Through Hole Resistors
Product Status :
Active
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package :
TO-220-2
Power (Watts) :
30W
Tolerance :
±5%
Package :
Tube
Temperature Coefficient :
150ppm/°C
Failure Rate :
Height - Seated (Max) :
0.713" (18.10mm)
Resistance :
5.1 kOhms
Package / Case :
TO-220-2 Full Pack
Series :
LTO 30
Features :
Non-Inductive
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.409" L x 0.126" W (10.40mm x 3.20mm)
Datasheets
LTO030F51000JTE3
Vishay / Sfernice LTO030F51000JTE3
5.1 kOhms, 30W, Thick Film,