LTO030F1R500JTE3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LTO030F1R500JTE3
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
TO-220
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
30W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Contact Plating :
Tin
Composition :
Thick Film
Height :
16.2mm
Resistance :
1.5Ohm
Package / Case :
TO-220
Length :
10.4mm
Temperature Coefficient :
150 ppm/°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
5%
Datasheets
LTO030F1R500JTE3
Vishay / Sfernice LTO030F1R500JTE3
Through Hole 1.5Ohm, Thick Film,