LT E63C-CADA-35-1-30-R33-Z-SV
Mfr.Part #
LT E63C-CADA-35-1-30-R33-Z-SV
Description
LED POWER TOPLED SMD
Voltage - Forward (Vf) (Typ) :
3.5V
Configuration :
Package :
Tape and Reel (TR)
Current - Test :
30mA
Lens Size :
2.60mm Dia
Millicandela Rating :
Height (Max) :
3.50mm
Features :
Size / Dimension :
3.20mm L x 2.80mm W