LSRNJ12555GL331MMY
Mfr.Part #
LSRNJ12555GL331MMY
Description
FIXED IND 330UH 960MA 410MOHM SM
Current - Saturation (Isat) :
820mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Tolerance :
±20%
Current Rating (Amps) :
960 mA
Size / Dimension :
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Inductance :
330 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Frequency - Self Resonant :
3.4MHz
DC Resistance (DCR) :
492mOhm Max
Height - Seated (Max) :
0.230" (5.85mm)
Datasheets
LSRNJ12555GL331MMY
TAIYO YUDEN LSRNJ12555GL331MMY
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD