LSRNJ10145GL470MNY
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSRNJ10145GL470MNY
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47UH 1.8A 120 MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Inductance :
47 µH
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Features :
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Termination Style :
SMD/SMT
Type :
Wirewound
Q @ Freq :
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Shielding :
Shielded
Package / Case :
Nonstandard
Current Rating (Amps) :
1.8 A
Brand :
RoHS :
Details
Ratings :
Tolerance :
±20%
Product Category :
Power Inductors - SMD
Current - Saturation (Isat) :
1.85A
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Active
DC Resistance (DCR) :
120mOhm Max
Series :
LSRN
Mounting Style :
PCB Mount
Product Type :
Fixed Inductors
Frequency - Self Resonant :
9.2MHz
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Supplier Device Package :
Package :
Tape and Reel (TR)
Product :
Power Inductors
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
LSRNJ10145GL470MNY
TAIYO YUDEN LSRNJ10145GL470MNY
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD