LSBHB1608KKTR47NG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LSBHB1608KKTR47NG
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 470NH 1.4A 104MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Current - Saturation (Isat) :
1.1A
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Product Status :
Active
Current Rating (Amps) :
1.4 A
Features :
Inductance Frequency - Test :
1 MHz
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
Product :
Power Inductors
Termination Style :
SMD/SMT
RoHS :
Details
Ratings :
Material - Core :
Metal
Product Type :
Fixed Inductors
DC Resistance (DCR) :
104mOhm Max
Size / Dimension :
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Q @ Freq :
Brand :
Product Category :
Power Inductors - SMD
Package :
Tape and Reel (TR)
Inductance :
470 nH
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Type :
Wirewound
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±30%
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package :
Mounting Style :
PCB Mount
Series :
LSBH
Datasheets
LSBHB1608KKTR47NG
TAIYO YUDEN LSBHB1608KKTR47NG
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD