LQW15AN91NG0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN91NG0ZD
Description
FIXED IND
Special Feature :
Q MEASURED AT 150 MHZ
Reference Standard :
AEC-Q200
JESD-609 Code :
e3
DC Resistance (DCR) :
2.38Ohm
Factory Lead Time :
7 Weeks
Operating Temperature (Max) :
125°C
Shielding :
No
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
Inductance :
0.091 µH
Rated Current-Max :
0.125A
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Self Resonant Frequency :
2100MHz
Inductor Application :
RF INDUCTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Surface Mount :
yes
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Test Frequency :
100MHz
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Tolerance :
2%