LQW15AN8N1G80D
Mfr.Part #
LQW15AN8N1G80D
Description
FIXED IND 8.1NH 1.5A 69 MOHM SMD
DC Resistance (DCR) :
69mOhm Max
2
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Q Factor :
30
Max DC Current :
1.5A
Size / Dimension :
0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
32
Packaging :
Cut Tape (CT)
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Inductance :
8.1nH
Q @ Freq :
32 @ 250MHz
Current Rating :
1.5A
Frequency - Self Resonant :
6.5GHz
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±2%
HTS Code :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Test Frequency :
100MHz