LQW15AN47NJ0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN47NJ0ZD
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 47NH 210MA 1.08OHM SMD
Fixed Inductors
Q @ Freq :
25 @ 250MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Type :
Wirewound
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance Frequency - Test :
100MHz
DC Resistance (DCR) :
1.08Ohm Max
Test Frequency :
100MHz
Tape and Reel (TR)
Material - Core :
Non-Magnetic
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Shielding :
Unshielded
Inductance :
47nH
Ratings :
AEC-Q200
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Rated Current-Max :
0.21A
Tolerance :
±5%
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
7 Weeks
Current Rating (Amps) :
210mA
Frequency - Self Resonant :
2.9GHz
Special Feature :
Q MEASURED AT 200 MHZ