LQW15AN22NG0ZD
Mfr.Part #
LQW15AN22NG0ZD
Description
FIXED IND
Quality Factor-Min (at L-nom) :
25
2
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
ROHS3 Compliant
Reference Standard :
AEC-Q200
Operating Temperature (Max) :
125°C
Shielding :
No
Tolerance :
2%
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductor Type :
GENERAL PURPOSE INDUCTOR
DC Resistance (DCR) :
0.3Ohm
Rated Current-Max :
0.31A
Terminal Shape :
ONE SURFACE
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Test Frequency :
100MHz
Inductance :
0.022 µH
Special Feature :
Q MEASURED AT 250 MHZ
Self Resonant Frequency :
4000MHz