LQS50A48-3V3RANJ
Mfr.Part #
LQS50A48-3V3RANJ
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
Product Category :
Surface Mount :
No
Published :
Efficiency :
91%
Voltage - Output 1 :
3.3V
Output Voltage :
3.3V
Power (Watts) :
200W
Width :
36.8mm
Total Power Output-Max :
200W
Voltage - Input (Max) :
75V
Qualification Status :
Not Qualified
Size / Dimension :
2.30Lx1.45W x 0.33 H 58.4mmx36.8mmx8.4mm
Length :
58.4mm
Voltage - Input (Min) :
36V
Current - Output (Max) :
50A
Series :
LQS (200W)
Input Voltage-Nom :
48V
Voltage - Isolation :
2.25kV
Height Seated (Max) :
7.87mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C