LQH3NPN330MMEL
Mfr.Part #
LQH3NPN330MMEL
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
FIXED IND 33UH 460MA 660MOHM SMD
Fixed Inductors
Current - Saturation :
440mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
1MHz
EAR99
Current Rating (Amps) :
460mA
HTS Code :
Rated Current-Max :
0.76A
Test Frequency :
1MHz
Factory Lead Time :
7 Weeks
Inductance :
33μH
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
DC Resistance (DCR) :
660mOhm Max
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Frequency - Self Resonant :
8MHz
Series :
LQH3
Datasheets
LQH3NPN330MMEL
Murata Electronics LQH3NPN330MMEL
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD