LQH3NPN1R5MJRL
Mfr.Part #
LQH3NPN1R5MJRL
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
FIXED IND 1.5UH 1.1A 58.8MOHM SM
Height Seated (Max) :
0.047 1.20mm
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
105°C
Current Rating (Amps) :
1.1A
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
Series :
LQH3
Tolerance :
±20%
Shielding :
Shielded
Current Rating :
1.1A
Length :
2.9972mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Case Code (Imperial) :
Test Frequency :
1MHz
Factory Lead Time :
9 Weeks
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Composition :
Wirewound
Inductance :
1.5μH
Width :
2.9972mm
Supplier Device Package :
Packaging :
Cut Tape (CT)
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Frequency - Self Resonant :
60MHz
Case Code (Metric) :
Current - Saturation :
1.95A
DC Resistance (DCR) :
58.8mOhm Max
Datasheets
LQH3NPN1R5MJRL
Murata Electronics LQH3NPN1R5MJRL
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD