LQH3NPN100MMRE
Mfr.Part #
LQH3NPN100MMRE
Package / Case
1212 (3030 Metric)
Description
FIXED IND 10UH 1.15A 252MOHM SMD
Fixed Inductors
Test Frequency :
1MHz
Size / Dimension :
0.118Lx0.118W 3.00mmx3.00mm
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
1212 (3030 Metric)
Number of Terminations :
2
Resistance :
252mOhm
Material - Core :
Ferrite
Special Feature :
DCR TOLERANCE MEASURED AT 20%
Tolerance :
±20%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
HTS Code :
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance :
10μH
Series :
LQH3
Current Rating :
1.15A
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Type :
Surface Mount
Mount :
ROHS3 Compliant
Number of Functions :
1
Lifecycle Status :
TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
DC Resistance (DCR) :
252mOhm Max
Packing Method :
TR, Embossed, 7 Inch
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Shielding :
yes
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Height Seated (Max) :
0.059 1.50mm
Current - Saturation :
590mA
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Datasheets
LQH3NPN100MMRE
Murata Electronics LQH3NPN100MMRE
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD