LQH32PN150MN0L
Mfr.Part #
LQH32PN150MN0L
Description
FIXED IND 15UH 520MA 684MOHM SMD
Stock
127
In Stock :
127
Current Rating :
520mA
Test Frequency :
1MHz
Case Code (Imperial) :
1210
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Surface Mount
Height :
2mm
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Max DC Current :
600mA
Pbfree Code :
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Inductance :
15μH
Case Code (Metric) :
3225
DC Resistance (DCR) :
684mOhm Max
Special Feature :
DCR IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
Shielding :
yes
Termination :
SMD/SMT
Current - Saturation :
600mA
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Tolerance :
±20%
Weight :
43.99846mg
Depth :
2.5mm
Datasheets
LQH32PN150MN0L
Murata Electronics LQH32PN150MN0L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD