LQH32PB100MNCL
Mfr.Part #
LQH32PB100MNCL
Description
FIXED IND 10UH 450MA 354MOHM SMD
WRAPAROUND
Rated Current-Max :
0.9A
DC Resistance (DCR) :
354mOhm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Nonstandard
Current - Saturation :
1A
Test Frequency :
1MHz
Inductance :
10μH
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
1
Case/Size Code :
Tolerance :
±20%
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Current Rating :
450mA
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
HTS Code :
Frequency - Self Resonant :
30MHz
Wirewound
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Datasheets
LQH32PB100MNCL
Murata Electronics LQH32PB100MNCL
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD