LQH32NH560J23L
Mfr.Part #
LQH32NH560J23L
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 56UH 135MA 2.4 OHM SMD
Stock
870
In Stock :
870
Shielding :
Unshielded
Q @ Freq :
40 @ 1MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
DC Resistance (DCR) :
2.4Ohm Max
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
Tolerance :
±5%
Supplier Device Package :
1210 (3225 Metric)
Series :
LQH32
Package / Case :
Nonstandard
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current Rating (Amps) :
135mA
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Frequency - Self Resonant :
13MHz
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Inductance Frequency - Test :
1MHz
Inductance :
56μH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
LQH32NH560J23L
Murata Electronics LQH32NH560J23L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD