LQH32MN331J23L
Mfr.Part #
LQH32MN331J23L
Description
FIXED IND 330UH 65MA 13 OHM SMD
Packing Method :
TR, Embossed Plastic, 7 Inch
Inductance Tolerance :
5%
Military Standard :
Not
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Tape and Reel (TR)
Q @ Freq :
40 @ 796kHz
REACH SVHC :
No SVHC
Case Code (Metric) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Wirewound
Pbfree Code :
yes
Quality Factor-Min (at L-nom) :
40
Height :
1.5494mm
Inductance :
330μH
DC Resistance (DCR) :
13Ohm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Mounting Type :
Surface Mount
Resistance :
13Ohm
Test Frequency :
1MHz
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
2.7mm
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max DC Current :
65mA
Height Seated (Max) :
0.087 2.20mm
Shielding :
No
Current Rating :
65mA
Material - Core :
Ferrite
JESD-609 Code :
e2
Frequency - Self Resonant :
5MHz
Factory Lead Time :
8 Weeks
Number of Pins :
2
Special Feature :
Q MEASURED AT 796 KHZ
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Weight :
59.987591mg
DC Current :
65mA
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Q Factor :
40
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Datasheets
LQH32MN331J23L
Murata Electronics LQH32MN331J23L
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD