LQH32CNR27M33L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQH32CNR27M33L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 270NH 1.25A 44.2 MOHM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Number of Terminations :
2
Termination :
SMD/SMT
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
8 Weeks
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Military Standard :
Not
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Material - Core :
Ferrite
Current Rating :
1.25A
HTS Code :
Max DC Current :
1.25A
Test Frequency :
1MHz
Type :
Wirewound
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
250MHz
Radiation Hardening :
No
Shielding :
No
Package / Case :
Nonstandard
Inductance :
270nH
JESD-609 Code :
e2
Height :
2mm
Weight :
59.987591mg
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
DC Current :
1.25A
Depth :
2.7mm
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Case Code (Metric) :
Series :
LQH32
ECCN Code :
EAR99
DC Resistance (DCR) :
44.2mOhm Max
Pbfree Code :
yes
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
LQH32CNR27M33L
Murata Electronics LQH32CNR27M33L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD