LQH32CN221K23L
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LQH32CN221K23L
Manufacturer
Murata Electronics
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 220UH 70MA 10.92OHM SM
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Fixed Inductors
Packing Method :
TAPE, EMBOSSED
DC Current :
70mA
Resistance :
8.4Ohm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max DC Current :
70mA
Factory Lead Time :
8 Weeks
Series :
LQH32
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Military Standard :
Not
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Type :
Wirewound
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Termination :
SMD/SMT
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting Type :
Surface Mount
Frequency - Self Resonant :
6.8MHz
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
yes
Current Rating :
70mA
Number of Functions :
1
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Depth :
2.7mm
Height Seated (Max) :
0.067 1.70mm
Test Frequency :
1MHz
Inductance Tolerance :
10%
Number of Pins :
2
REACH SVHC :
No SVHC
DC Resistance (DCR) :
10.92Ohm Max
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Package / Case :
Nonstandard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
1.5494mm
Lead Free :
Lead Free
JESD-609 Code :
e2
Inductance :
220μH
Weight :
59.987591mg
Material - Core :
Ferrite
Radiation Hardening :
No
Lifecycle Status :
IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
Shielding :
No
HTS Code :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Q Factor :
40
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±10%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
LQH32CN221K23L
Murata Electronics LQH32CN221K23L
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD