LPW223M1EP50V-W
Mfr.Part #
LPW223M1EP50V-W
Description
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP
Lead Pitch :
10mm
Size / Dimension :
1.181Dia 30.00mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Leakage Current :
3mA
Tolerance :
±20%
Lead Spacing :
0.394 10.00mm
Ripple Current :
4.94A
Tan Delta :
0.67
ECCN Code :
EAR99
REACH SVHC :
Unknown
Ripple Current @ Low Frequency :
4.94A @ 120Hz
Height Seated (Max) :
1.969 50.00mm
Voltage - Rated DC :
25V
Lifetime @ Temp :
1000 Hrs @ 85°C
Height :
50mm
Ripple Current @ High Frequency :
5.434A @ 100kHz
Capacitance :
22000µF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
34mOhm @ 120Hz
Published :
Diameter :
30mm
Datasheets
LPW223M1EP50V-W
LPW 22000μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 4.94A 1.181Dia 30.00mm -40°C~85°C Polar 10mm Radial, Can - Snap-In