LP96W-92-C1050-RD
Mfr.Part #
LP96W-92-C1050-RD
Description
LED DRIVER AC/DC CC 31-92V 1.05A
Stock
14
In Stock :
14
Power (Watts) :
96W
Efficiency :
91%
Voltage - Isolation :
3.75kV
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Voltage - Output :
31V~92V
Size / Dimension :
6.00Lx2.33W x 1.47 H 152.4mmx59.2mmx37.3mm
Published :
2015
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Output Power :
96.6W
Mount :
Panel
Current - Output (Max) :
1.05A
Ratings :
IP66
Voltage - Input (Max) :
305VAC