LP96W-54-C1750
Mfr.Part #
LP96W-54-C1750
Description
LED DRIVER AC/DC CC 18-54V 1.75A
Voltage - Output :
18V~54V
Voltage - Isolation :
3.75kV
Operating Temperature :
-30°C~65°C
Voltage - Input (Min) :
90VAC
Voltage - Input (Max) :
305VAC
Current - Output (Max) :
1.75A
Power (Watts) :
96W
Size / Dimension :
6.00Lx2.33W x 1.47 H 152.4mmx59.2mmx37.3mm
Efficiency :
91%