LP080F35IDT
Mfr.Part #
LP080F35IDT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Description
CRYSTAL 80.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Size / Dimension :
0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Published :
Package / Case :
HC-49/US
ESR (Equivalent Series Resistance) :
60Ohm
Load Capacitance :
18pF
Frequency :
80MHz
Operating Mode :
Fundamental
Type :
MHz Crystal
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Frequency Tolerance :
±30ppm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency Stability :
±50ppm
Operating Temperature :
-40°C~85°C