LP060F33CDT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LP060F33CDT
Manufacturer
CTS Corporation
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 60.0000MHZ 18PF SMD
Manufacturer :
CTS Corporation
Product Category :
Crystals
Operating Temperature :
-20°C~70°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Package / Case :
HC-49/US
Frequency :
60MHz
Operating Mode :
Fundamental
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
80Ohm
Series :
ATSSMLP
Frequency Stability :
±30ppm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
18pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.126 3.20mm
Size / Dimension :
0.437Lx0.190W 11.10mmx4.83mm