LNT2E681MSEN
Mfr.Part #
LNT2E681MSEN
Description
CAP ALUM 680UF 20% 250V SCREW
Rated (DC) Voltage (URdc) :
250V
Ripple Current @ Low Frequency :
1.4A @ 120Hz
Leakage Current :
1.23mA
Tan Delta :
0.15
Height Seated (Max) :
3.268 83.00mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Capacitance :
680μF
Ripple Current @ High Frequency :
1.68A @ 10kHz
Length :
80mm
Lead Spacing :
0.500 12.70mm
Size / Dimension :
1.378Dia 35.00mm
Voltage - Rated :
250V
Diameter :
35mm
Operating Temperature :
-25°C~105°C
Tolerance :
±20%
Datasheets
LNT2E681MSEN
LNT 680μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.378Dia 35.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals