LMRNJ10145GL471MN
Mfr.Part #
LMRNJ10145GL471MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 470UH 520MA 1.236 OHM
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Features :
Series :
LMRN
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Supplier Device Package :
Shielding :
Shielded
Product Status :
Active
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Mounting Style :
PCB Mount
DC Resistance (DCR) :
1.03Ohm Max
Brand :
Inductance :
470 µH
Mounting Type :
Surface Mount
Tolerance :
±20%
Product Type :
Fixed Inductors
RoHS :
Details
Current - Saturation (Isat) :
610mA
Material - Core :
Ferrite
Current Rating (Amps) :
520 mA
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Ratings :
Termination Style :
SMD/SMT
Frequency - Self Resonant :
Type :
Wirewound
Product Category :
Power Inductors - SMD
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Package / Case :
Nonstandard
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Q @ Freq :
Datasheets
LMRNJ10145GL471MN
TAIYO YUDEN LMRNJ10145GL471MN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD