LMRNJ10145GL220MN
Mfr.Part #
LMRNJ10145GL220MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
Nonstandard
Description
FIXED IND 22UH 2.3A 68.4MOHM SMD
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Fixed Inductors
Material - Core :
Ferrite
Mounting Style :
PCB Mount
Height - Seated (Max) :
0.191" (4.85mm)
Subcategory :
Inductors, Chokes and Coils
Frequency - Self Resonant :
DC Resistance (DCR) :
57mOhm Max
Features :
Package :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.398" L x 0.398" W (10.10mm x 10.10mm)
Inductance Frequency - Test :
100 kHz
Shielding :
Shielded
Brand :
Inductance :
22 µH
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Package / Case :
Nonstandard
RoHS :
Details
Ratings :
Mounting Type :
Surface Mount
Current Rating (Amps) :
2.3 A
Product Category :
Power Inductors - SMD
Tolerance :
±20%
Termination Style :
SMD/SMT
Series :
LMRN
Supplier Device Package :
Product Status :
Active
Product Type :
Fixed Inductors
Q @ Freq :
Current - Saturation (Isat) :
2.87A
Type :
Wirewound
Datasheets
LMRNJ10145GL220MN
TAIYO YUDEN LMRNJ10145GL220MN
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD