LMK325F106ZH-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMK325F106ZH-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 10UF 10V Y5V 1210
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Weight :
15.989131mg
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Number of Terminations :
2
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Thickness :
1.6002mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mount :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Multilayer :
yes
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Published :
Series :
M
Capacitance :
10μF
Composition :
Ceramic
ECCN Code :
EAR99
Height :
2.5mm
Depth :
2.5mm
Voltage - Rated DC :
10V
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
Y5V F
Temperature Characteristics Code :
Y5V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Dielectric :
Y5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.063 1.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Tolerance :
-20% +80%
Datasheets
LMK325F106ZH-T
TAIYO YUDEN LMK325F106ZH-T
M 10μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
LMK325F106ZH-T Overview
A program's size/dimension is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm for this device.Its coefficient is Y5V F and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.With the voltage 10V, it is capable of operating.
LMK325F106ZH-T Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with Y5V F being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V