LMK316ABJ226KL-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMK316ABJ226KL-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1206
Manufacturer :
TAIYO YUDEN
Product Category :
Ceramic Capacitors
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Multilayer :
yes
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Characteristics Code :
X5R
Temperature Coefficient :
X5R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Tolerance :
±10%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Thickness (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
22µF
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mount :
Surface Mount
Series :
M
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
17 Weeks
Thickness :
1.8034mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Datasheets
LMK316ABJ226KL-T
TAIYO YUDEN LMK316ABJ226KL-T
M 22μF 10V Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)