LMK325BJ226MM-P
Mfr.Part #
LMK325BJ226MM-P
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Ceramic Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10V
Temperature Characteristics Code :
X5R
Surface Mount :
yes
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Pbfree Code :
yes
Multilayer :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X5R
Voltage - Rated :
10V
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
22µF
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
HTS Code :
Datasheets
LMK325BJ226MM-P
TAIYO YUDEN LMK325BJ226MM-P
M 1210 3225Metric Ceramic Capacitor 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm X5R ±20% 22muF