LMK325BJ226KMHT
Mfr.Part #
LMK325BJ226KMHT
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Description
CAP CER 22UF 10V X5R 1210
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Tolerance :
±10%
Published :
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Multilayer :
yes
Mount :
Surface Mount
Halogen Free :
Halogen Free
Temperature Characteristics Code :
X5R
Voltage - Rated DC :
10V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Thickness :
2.6924mm
Thickness (Max) :
0.106 2.70mm
Applications :
Automotive
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Pbfree Code :
yes
Capacitance :
22µF
Datasheets
LMK325BJ226KMHT
TAIYO YUDEN LMK325BJ226KMHT
M 22μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
LMK325BJ226KMHT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is X5R.Ceramic capacitor runs on voltage of 10V - Rated DC.
LMK325BJ226KMHT Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 10V