LMF40CIWM-100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
LMF40CIWM-100
Manufacturer
National Semiconductor
Description
SWITCHED CAPACITOR FILTER
Stock
507
In Stock :
507
Manufacturer :
National Semiconductor
Product Category :
Filters - Active
Series :
Supply Voltage-Max (Vsup) :
7 V
Center or Cutoff Freq Rng-Min :
0.0001 kHz
Terminal Finish :
TIN LEAD
Terminal Pitch :
1.27 mm
Poles and Zeros :
4 AND 0
Pbfree Code :
No
Length :
9 mm
Reach Compliance Code :
Unknown
Neg Supply Voltage-Max (Vsup) :
-7 V
Qualification Status :
COMMERCIAL
Center or Cutoff Freq Rng-Max :
40 kHz
Neg Supply Voltage-Min (Vsup) :
-2 V
Number of Functions :
1
JESD-609 Code :
e0
Transfer Characteristics :
BUTTERWORTH
Number of Terminals :
14
Width :
7.5 mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Seated Height-Max :
2.65 mm
Supply Voltage-Min (Vsup) :
2 V